menuKontakt:

Walter Hofer

Velká Úpa č.p. 108
Pec pod Snežkou
okres Trutnov

IČ: 46470433
DIČ: CZ6804250013

Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku.

Tel: 603 218 684

h.walter@seznam.cz

Okolí

Velká Úpa leží v hlubokém údolí řeky Úpy v turisticky atraktivním prostředí. Túry po hřebenech Krkonoš stojí za námahu.

Sněžka

Sněžka

(1602m n.m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Na vrcholu hory bylo postaveno několik staveb - Polská bouda s meteorologickou stanicí, konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, kamenný trigonometrický obelisk a 14 m vysoká rotundová kaple sv. Vavřince, která je nejstarším objektem na vrcholu Sněžky. Raritou je Česká poštovna, která je nejvýše položenou poštovnou v České republice. Můžete odtud poslat poštu s razítkem "Poštovna na Sněžce".

Trutnov

Trutnov

Město Trutnov, založené před rokem 1260, je bránou do východních Krkonoš. Najdete zde kulturní akce všeho druhu, letní kino, hudební akce, divadlo, umělecké výstavy, naučný okruh po historii bitvy z prusko-rakouské války apod.

Adršpach

Adršpašsko-teplické skály

Bizarní skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou přitažlivým cílem turistických výletů severovýchodních Čech. Na trase této cesty poznáte mnoho zajímavých skalních útvarů společně s dvěma skalními hrádky. Cesta začíná na zastávce ČD v Dědově, odkud prochází červená turistická značka vesnicemi Dědov a Javor kolem zajímavých roubených chalup k Teplickým skalám.

Babiččino údolí

Babiččino údolí

Božena Němcová proslavila toto místo do té míry - že bylo nazváno Babiččiným údolím. Celé údolí od České Skalice až po Rýzmburk dokonale značeno, nemůže se vám tedy stát - že byste tu zabloudili. Naučná stezka měří celkem 7,5 kilometrů a obsahuje 18 informačních tabulí a ještě k tomu i 7 literárních a přírodovědných zastavení. Zajímavostí je, že tu můžete skoro v celém areálu (v zámeckém parku Ratibořic je to ale výslovně zakázáno), jezdit na kole.

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

má více než 60letou historii. Během této doby se změnila z původního malého zookoutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě. Královédvorská zoologická zahrada vznikla na území původního soukromého parku s kopií renesančního zámku v blízkosti Vídně.

Pevnost Stachelberg

Tvrz Stachelberg

tvořila součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Měl mít 12 objektů (bunkrů) spojených rozsáhlým podzemím. Za necelý rok výstavby se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr.

Další inspiraci k výletům můžete najít na stránkách České hory.cz.